Blaty granitowe

blat granitowy

Blaty granitowe wyróżniają się niezwykłą odpornością na uszkodzenia każdego rodzaju. Twardość kamienia sprawia, że nie straszne mu uderzenia mechaniczne, nie niszczy go wysoka temperatury. To materiał który jest łatwy w utrzymaniu i prezentuje się po prostu pięknie.

Blat granitowy

Blat granitowy dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się zarówno do kuchni, jak i łazienki. Twardość i zwartość materiału decyduje o jego uniwersalnym zastosowaniu w gospodarstwie domowym. Granit nie wchłania wody i tłuszczów – blaty granitowe są więc odporne na działanie wody oraz kwasów organicznych, które znajdują się w wielu produktach spożywczych, takich jak sok z cytryny, napoje gazowane czy ocet. To najlepszy materiał na blat w kuchni – reagujące z kwasami marmury i trawertyny podatne są na powstawanie niemożliwych do usunięcia, nieestetycznych plan, dlatego wybór granitu jest optymalnym rozwiązaniem. Blat granitowy jest także w pełni odporny na działanie substancji chemicznych używanych do czyszczenia. Granit to kamień doskonale sprawdzający się nie tylko w kuchni – dzięki bardzo niskim parametrom nasiąkliwości jest to kamień idealny także do wykończenia łazienki.

Blaty z granitu

Kolejną zaletą granitu jest bardzo duża zwartość – materiał ten wykazuje niska porowatość. A to właśnie w tych mikroszczelinach gromadzą się resztki żywności i mnożą się bakterie. Blaty z granitu pomagają nam w utrzymaniu kuchni w sterylności, co wpływa nie tylko na wrażenia estetyczne, ale przede wszystkim na zdrowie nasze i naszych bliskich.

Granit to kamień idealny również do wykończeń wnętrz. Doskonale nadaje się na parapety, schody, do wykończenia podłogi oraz na kominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *