Jaki impregnat do blatu kamiennego?

Jaki impregnat do blatu kamiennego?

Blaty kamienne są często wybierane do kuchni ze względu na ich elegancki charakter. Dodatkowo wyróżniająca je niezwykła trwałość, a użytkownicy cenią je również ze względu na wygląd, jaki nadają całemu pomieszczeniu. Zalety kamienia sprawiają, że jest on często wykorzystywany w budownictwie a co ważne również w wyposażeniu wnętrz. 

Dlaczego warto wybrać blat kamienny? 

Nie każdy wie, że blaty kamienne cechują się właściwościami antybakteryjnymi, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w roli blatów kuchennych. Na ich powierzchni nagromadzenie bakterii jest o wiele mniejsze niż w innego rodzaju materiałach użytych w tym celu. Nie zawierają one również sztucznych elementów w swoich strukturach. 

Jak należy dbać o blaty kamienne? 

Dzięki stosowaniu impregnatów nasz blat kamienny powinien być całkowicie odporny na wszelkie plamy oraz zarysowania. Jednak, aby zapewnić mu pełną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników, musimy stosować się do kliku prostych zasad. Przede wszystkim powinniśmy na bieżąco usuwać wszelkie plamy raz zabrudzenia, po to, aby nie miały one możliwości wejścia w interakcję z kamieniem. Nie powinniśmy stawiać również ciężkich oraz gorących przedmiotów na blacie. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń mechanicznych, rys oraz pęknięć, a także odbarwień oraz plam. Ważne są również środki czystości, których używamy. Jeśli mają w sobie kwasy, mogą prowadzić do utraty blasku naszego kamienia oraz jego matowienie. Rozpuszczalniki, wybielacze, benzyna i zmywacze do paznokci również trwale uszkadzają powierzchnię naszego blatu. Preparaty zawierające oleje silikonowe mogą powodować, ze na powierzchni blatu pojawią się trudne do usunięcia tłuste smugi. Niebezpieczne będą także urządzenia czyszczące za pomocą gorącej pary, która powoduje matowienie blatów. 

Jaki impregnat do blatu kamiennego?

Stosowanie impregnatów zapewni naszym blatom nie tylko ochronę, ale również sprawi, ze ich kolor będzie podkreślony i uwydatniony. Odpowiednio dobrany preparat sprawi również, że wszelkie mikroszczeliny, które powstały na powierzchni blatu kamiennego ulegną zasklepieniu. Warstwa ochronna zapewni ochronę przed wnikaniem w głąb blatu brudu i zanieczyszczeń. Unikniemy dzięki temu powstawiania trudnych do usunięcia plam, które są uporczywe i nieestetyczne. 

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz blat kamienny służył nam wiele lat, powinniśmy impregnować go raz w roku. Jednak pamiętajmy, aby zawsze robić to środkiem specjalnie do tego celu przeznaczonym. Zawsze również stosujmy się do informacji, które zawarte zostały na jego opakowaniu i postępujmy zgodnie z instrukcją producenta. 

Szczególnie polecanym środkiem impregnującym jest BLOCKER FLEKK do blatów. Zabezpiecza on powierzchnię naszego blatu. Po jego wyschnięciu może mieć on kontakt z produktami spożywczymi. Jego zapach jest bardzo delikatny. Sam proces impregnacji jest łatwy i co ważne produkt nie zmienia barwy naszego kamienia. Dzięki niemu blat zyska ochronę przed tłuszczami, kwaśnymi sokami oraz zabrudzeniami. Sprawdzi się w przypadku blatów szorstkich oraz polerowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *