Czyszczenie blatów z kamienia

Czyszczenie blatów z kamienia

Kamień to wdzięczne tworzywo, który obecnie jest wszechstronnie wykorzystywany do aranżacji i wykończenia wnętrz. Jest trwały, odporny na nadmierną eksploatację i doskonale znosi zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego już od wielu lat surowiec służy w kuchni i łazience, gdzie wykorzystywany jest do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych.

Piękny i funkcjonalny granit

Blaty kuchenne narażone są nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie kwasów i niesprzyjających składników. Również wilgoć i woda, nie wpływają korzystnie na wygląd i żywotność nawierzchni. Dlatego szczególną popularnością cieszy się granit, który nie tylko jest trwały i żywotny, ale również doskonale się prezentuje.

Bezpieczne i skuteczne czyszczenie blatów z kamienia

Granit jest co prawda żywotny, jednak wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby zachował swój naturalny urok należy zadbać o podkreślenie barwy i faktury kamienia. Dodatkowo należy mieć na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. Wszelkie preparaty muszą spełniać rygorystyczne normy i przepisy, by nie wpływać negatywnie na zdrowie i samopoczucie domowników. Preparaty muszą dodatkowo posiadać odpowiednie certyfikaty, które umożliwiają ich zastosowanie w miejscach, gdzie jest kontakt z żywnością.

Co oferuje rynek?

Na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo produktów do czyszczenia kamieni. W każdym przypadku należy wnikliwie czytać etykiety i zalecenia producenta. Istnieją bowiem wyraźne przeciwwskazania do stosowania preparatów wewnątrz pomieszczeń, które przeznaczone są do czyszczenia kamieni na zewnątrz. Dlatego warto sięgnąć po produkty sprawdzone i bezpieczne, które cieszą się dużą popularnością i są skuteczne.

 1. Sposób na tłuste plamy
  Pasta AP – 312 to doskonały produkt do usuwania tłustych plam. Wykazuje się niezwykłą skutecznością, gdyż wnika do wnętrza kamienia, nie naruszając przy tym jego struktury.
 2. Codzienna pielęgnacja
  Systematyczna i codzienna pielęgnacja wpływa nie tylko na estetyczny wygląd blatów z kamienia, ale również zapewnia im żywotność i naturalną barwę. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest Daystone, który umożliwia codzienną pielęgnację blatów kamiennych. Co więcej, w swoim składzie zawiera również impregnat, dlatego minimalizuje konieczność dodatkowych zabiegów ochronnych.
 3. Skuteczne odtłuszczanie powierzchni
  Gruntowne czyszczenie pozwala dłużej utrzymać kamień w nienaruszonym stanie. Dlatego niezwykle wydajny koncentrat Latio to produkt szczególnie polecany do usuwania tłuszczu, nalotu z dymu czy plam z krwi.
 4. Plamy z wody i zacieki
  Kuchnia i łazienka narażone są na działanie wody, która z czasem tworzy nieestetyczne zacieki. W takiej sytuacji pomocny jest Solved, który dostępny jest w postaci kremu. Usuwa wszelkie naloty i jest bezpieczny w użytkowaniu.

Produkty do czyszczenia blatów z kamienia ułatwiają zdecydowanie codzienne czynności. Warto dodatkowo zastosować rozwiązania kompleksowe i wybrać zestawy preparatów, które pozwolą utrzymać blaty z kamienia w niezmienionym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *