Czas na wybór zlewozmywaka kuchennego

jaki zlew wybrac

Wybór pierwszego lepszego zlewozmywaka nie jest najlepszym pomysłem. Ma to być przecież długoletnia inwestycja, praktyczna i estetyczna. Warto dobrze przemyśleć swój wybór, biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii. Bogactwo i różnorodność asortymentu wcale nie ułatwia zadania, ale dzięki temu każdy znajdzie dla siebie zlewozmywak dostosowany do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji.

Jaki zlewozmywak wybrać?

Podczas wybierania zlewozmywaka, warto rozważyć kilka kwestii. Określić powinno się to, czy lepszym wyborem będzie zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy, z ociekaczem czy bez. Istotny jest też rodzaj zlewozmywaka, sposób jego montażu i materiał, z którego został wykonany. W przypadku większej liczby domowników warto zdecydować się na dwukomorowy zlewozmywak kuchenny. W sprzedaży dostępne są też modele dwuipółkomorowe, czyli takie z dwiema komorami i odpływami oraz komorą pomocniczą z odpływem. W zależności od dostępnego w kuchni metrażu trzeba rozważyć zakup zlewozmywaka z ociekaczem lub bez niego. Przy dużej liczbie domowników i braku zlewozmywaki najlepszym wyborem jest zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem. Posiadacze zlewozmywarek mogą wybrać opcję bez ociekacza. Zlewozmywaki mogą być nakładane, podwieszane lub wpuszczane. Dostępne są w różnych kształtach – okrągłych, prostokątnych, kwadratowych, trapezowych czy narożnych.

Jaki wybrać materiał?

Popularne są zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej – funkcjonalne, relatywnie tanie, odporne na działanie wysokich temperatur i uszkodzenia mechaniczne, łatwe w czyszczeniu. Inną opcją są zlewozmywaki z syntetycznych granitów. Ich zaletą są nieprzeciętne walory estetyczne, przypominają one swoją strukturą naturalny kamień. Jest to świetna opcja w przypadku eleganckich kuchni. Zlewozmywaki wykonane z tego materiału są odporne na uderzenia i pęknięcia. Nie straszne są im wysokie temperatury ani chemiczne substancje. Trzeba pamiętać o tym, aby używać do ich pielęgnacji odpowiednich preparatów, takich przeznaczonych do powierzchni granitowych. Na rynku dostępne są też zlewozmywaki wykonane z materiałów ceramicznych. Występują nie tylko w wersji klasycznej bieli, ale też w kolorze brązowym czy nawet czarnym. Idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Na ich korzyść przemawia odporność na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Bardzo istotne jest to, aby po każdym użyciu zlewozmywak został wytarty do sucha. W przeciwnym razie pojawiają się nieestetyczne zacieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *