Kamienie dekoracyjne do domu

kamien dekoracyjny

Już od setek lat znanym i chętnie wykorzystywanym sposobem na ozdabianie różnego rodzaju wnętrz, jest kamień dekoracyjny. Kamień wewnątrz domu oprócz właściwości zdobniczych, odznacza się także trwałymi cechami fizycznymi, to znaczy odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki temu sprawdza się jako niezmienny materiał wykończeniowy przez wiele lat.

Elegancka dekoracja, czyli kamień w domu

Kamienie dekoracyjne (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne) są dostępne w wielu wersjach, które różnią się kolorami, wzorami i fakturami. Bardzo chętnie wybierane są ozdoby z kamienia do domu, jakie wykonywane są z surowców naturalnych: marmuru, trawertynu, granitu czy łupka. Popularne – bo o wiele tańsze – są także ich gipsowe albo betonowe imitacje. Wybór kamienia do domu jest zależny od kilku czynników. Koszt dekoracyjnego kamienia naturalnego będzie przewyższać co najmniej kilkukrotnie kwotę, którą trzeba wydać na kamień dekoracyjny z betonu lub gipsu. Kolejną ważną sprawą jest zakładana funkcja użytkowa pomieszczenia, w którym pojawi się kamień.

Okładziny kamienne

Inną okładzinę kamienną stosuje się w narażonych na występowanie wilgoci łazienkach i kuchniach (będą to nienasiąkliwe granity, marmury i łupki), a inną w salonie lub sypialni. Korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych, oczywiście oprócz funkcji ozdobnych, jest ochrona ścian przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Jest to szczególnie przydatne w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, kuchnie i przedpokoje, ale też hotelowe hole czy restauracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *