Blaty granitowe vs blaty z konglomeratu kwarcowego

Blaty granitowe vs blaty z konglomeratu kwarcowego

Kiedy próbujesz stworzyć nowy wygląd lub ustawienie dla swojej kuchni, wybór idealnego blatu może być trudny i czasochłonny. Duży wybór materiałów na blat może sprawić, że wybór odpowiedniego dla Twojego stylu życia i przestrzeni kuchennej będzie trudny. Idealny blat kuchenny powinien mieć niepowtarzalny styl, trwałość i wymagać niewielkiej konserwacji. Biorąc pod uwagę te trzy kluczowe elementy, zawęźmy wyszukiwanie do dwóch głównych materiałów blatów, kwarcu i granitu, które stanowią wspaniałe rozwiązanie spełniające te idealne kwalifikacje. Decydując się na materiał, który ma zostać użyty na blacie kuchennym, nie możesz pomylić się z wyborem. Materiały te nie tylko ożywiają Twój dom, ale każdy z nich zapewnia własne korzyści. Kwarcowe blaty zapewnią ci minimalne korzyści konserwacyjne, podczas gdy granit wymaga większego zaangażowania w konserwację. Ani kwarc, ani granit nie zawiodą pod względem ogólnego wyglądu i stylu.

Blaty kwarcowe

Są wytwarzane z naturalnego kwarcu, jednego z najtwardszych minerałów występujących na Ziemi, a niewielkie ilości szkła lub metalicznych drobinek są dodawane, aby stworzyć różnorodność, co daje piękne blaty. Inną zaletą kwarcu jest to, że jest to nieporowaty materiał, którego tekstura nie pozwala na rozwój bakterii i jest odporna na plamy, chroni rodzinę, ułatwia czyszczenie kuchni. Kwarcowe blaty nie wymagają częstej konserwacji, wystarczy raz na jakiś czas, przeprowadzić konserwację, a używanie płynów myjących stosuje się, w celu usunięcia tłustych resztek pokarmowych. Oprócz trwałości, jaką zapewnia kwarc, materiał ten jest piękny, a jego różnorodność kolorów z pewnością przyciągnie wzrok. Opcje wyboru są prawie nieskończone, ponieważ kwarc obejmuje naturalne kolory, takie jak białe, czarne i brązowe, a także inne kolory, takie jak złote lub niebieskie. Konstrukcja kwarcowego blatu nie tylko nadaje charakter Twojej kuchni, ale oferuje zalety wydajności przewyższające inne tradycyjne materiały.

Naturalne kolory kwarcu

Blaty granitowe

Kolejnym jednym z najczęściej używanych materiałów na blaty jest granit. Podobnie jak kwarc, materiał ten jest również bardzo sprężysty. Granit jest naturalną skałą, która jest cięty w stanie naturalnym, a następnie polerowana do użytku w domach. Granit nie posiada w swoim składzie żywic służących do jego zespojenia. Zaleca się jednak konserwację odpowiednimi impregnatami przynajmniej raz do roku, aby zapobiec plamieniu się granitu np. tłuszczami spożywczymi. Do czyszczenia granitu używaj ciepłej wody i naturalnego mydła lub dedykowanych płynów pielęgnujących kamień, aby zachować połysk. Najlepiej na naturalnych składnikach.
Tak mocny materiał, jak granit jest trudny do zarysowania i jest odporny na zmiany temperatury. Ponieważ jest to kamień naturalny, granit nie zapewnia tak szerokiej gamy opcji kolorów, a każdy element jest inny, dlatego często trzeba planować kuchnie wokół wybranej płyty. To powiedziawszy, planowanie kuchni wokół granitowego blatu nie zawsze jest prostym zadaniem. Nieregularny układ żył i przebarwień to nie lada wyzwanie dla zakładu kamieniarskiego dlatego decydując się na taką usługę, korzystaj wyłącznie z profesjonalnych zakładów, które posiadają maszyny i duże doświadczenie w branży, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.
Mamy nadzieję, że dokonasz dobrego wyboru a Twój blat będzie cieszył się powodzeniem przez długie lata użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *