Kamień naturalny. Impregnacja

Impregnacja kamienia naturalnego

Kamień naturalny jest nie tylko estetyczny, ale również odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz kwasy i środki zawierające chlor. W związku z tym to materiał często wykorzystywany do aranżacji wnętrz i wystroju ogrodu. Jednak aby zachował swoje walory, niezbędna jest jego właściwa pielęgnacja i skuteczna impregnacja.

Produkty sprawdzone i wydajne

Dobre impregnaty są nie tylko skuteczne, ale również wydajne. Zabezpieczają kamień przed wchłanianiem zanieczyszczeń i ułatwiają czyszczenie powierzchni. Co więcej, produkty najwyższej jakości pozwalają pogłębić naturalną barwę i uzyskać ciekawy efekt mokrego kamienia. Należy jednak wybierać produkty dopasowane do konkretnego gatunku i rodzaju kamienia.

Kamień naturalny – impregnacja zewnętrzna

Impregnacja kamienia jest niezbędna, by zachował on swój naturalny urok. Dotyczy to szczególnie kamienia, który znajduje się na zewnątrz. Preparaty typu AGER Impregnat, AP – 104 Impregnat NANO Wodoodporny pozwalają ochronić materiał i dodatkowo zachować naturalny kolor i barwę. Preparaty zmniejszają wrażliwość surowca na wilgoć, mróz i zmienne temperatury. Jeśli dodatkowo chcemy uchronić nawierzchnię przed uciążliwymi plamami, z pewnością pomocny będzie AP – 101 Impregnat przeciw plamom, który uszczelnia kamień od wewnątrz, dzięki czemu odpycha wodę, olej i płyny. Tego typu preparaty doskonale chronią powierzchnię, która przez długi czas pozostaje schludna i czysta.

Kamień naturalny – impregnacja wewnętrzna

Nie można również pominąć impregnacji kamienia wewnątrz budynku. Tutaj niezbędne są rygorystyczne normy oraz standardy, które zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Takie preparaty nie zawierają toksycznych składników i z powodzeniem mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych. Należy bowiem dodać, że kamień naturalny to tworzywo często wykorzystywane w kuchni, przy produkcji blatów kuchennych. Tu dodatkowo niezbędna jest ochrona przed działaniem tłuszczu. Dynasil FX Impregnat zapewnia odporność na zaplamienia olejem, kawą, sokami czy ketchupem, a powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu.

Środki pomocne przy pielęgnacji kamienia naturalnego

Dobry impregnat wysokiej jakości pozwala na długo zachować naturalną barwę kamienia. Z racji dużej popularności kamienia czarnego, który wykazuje tendencję do blaknięcia, należy wybrać preparat wydobywający kolor, jak Pogłębiacz Koloru Impregnat Lithofin. Nie tylko pielęgnuje i wyostrza barwę, ale również zabezpiecza strukturę przed wodą i zabrudzeniami. Jest mrozoodporny i sprawdza się w trudnych warunkach.
Z racji iż impregnacja i konserwacja powinna być wykonywana systematycznie, produkty nie mogą działać agresywnie. Istotna już również naturalna struktura kamienia, dlatego środki nie mogą zatykać porów. Co więcej, produkty powinny dodatkowo chronić powierzchnię przed namnażaniem się grzybów i bakterii.

Właściwa impregnacja i pielęgnacja kamienia naturalnego jest niezwykle istotna. Pozwala zachować naturalny urok surowca, który nie zmieni swojego wyglądu i struktury przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *