Niezwykła dekoracja ścienna z niebieskiego agatu

Niebieski agat jest niezwykłym, pełnym uroku kamieniem półszlachetnym. Zapewnia doskonałe wykończenie wielu rodzajów pomieszczeń, dodając im uroku i charakteru. Czym wyróżnia się agat w niebieskim odcieniu i w jakich pomieszczeniach można go wykorzystać?

Właściwości agatu

Najpowszechniej występuje w skałach wulkanicznych. W jej składzie najwięcej jest krzemionki, choć znaleźć można również kwarc. Ten kamień półszlachetny, zarówno w niebieskim odcieniu, jak i innych wersjach kolorystycznych, cechuje duża rozpiętość barw.

Każdy kamień wygląda nieco inaczej, a poszczególnie układy barw rzadko się powtarzają. Między innymi dzięki temu, wnętrza urządzone z wykorzystaniem niebieskiego agatu na ścianach są w pełni niepowtarzalne.

Ze względu na naturalną twardość tego kamienia, jest on wysoce odporny na polerowanie i działanie środków chemicznych. Z tego względu sprawdzi się w formie wykończenia wnętrza, które posłuży przez długie lata bez zmian w wyglądzie.

Do jakiego pomieszczenia pasuje agat?

Ściany wykończone przy użyciu niebieskiego agatu cechuje duża unikalność i niezwykły charakter. Z tego względu sprawdzą się w pomieszczeniach wykończonych w rozmaitych stylach – wystarczy dopasować rozmiar zdobienia do całości.

Jeśli na przykład pokój jest utrzymany w prostej, skandynawskiej stylistyce, można sobie pozwolić na wykończenie z jego pomocą dużej części ściany. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na fragment pokoju na przeciwko okien – światło słoneczne tworzy niezwykłe refleksy w wielokolorowym agacie.

Podświetlenie kamieni

Oprócz użycia naturalnego światła słonecznego, można wykorzystać również podświetlenie sztuczne. Sprawdzi się to szczególnie dobrze w pomieszczeniach, w których światło słoneczne nie dociera do ścian.

Delikatne światło, na przykład w ciepłym, pomarańczowym odcieniu pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu. Chcąc stworzyć przytulne wnętrze, warto wybrać ciepłe kolory do oświetlenia. W nowoczesnych pokojach, których styl tego wymaga, można zastosować jasne, na przykład białe światło, które również zapewni niesamowity wygląd.

Pozostałe elementy wykończenia

Decydując się na ścianę z niebieskiego agatu, warto połączyć ją z pasującymi dodatkami. Ekskluzywne, nowoczesne wnętrze nabierze dodatkowego charakteru, gdy do niezwykłego wykończenia powierzchni pionowych, dołożymy na przykład stolik kawowy z tego samego materiału.

W niewielkich pomieszczeniach, gdzie wyłożenie całej ściany agatem mogłoby dać przytłaczający efekt, świetnym pomysłem jest użycie ich do wykończenia niewielkich elementów. Na przykład kominki z kamienia wykończone półszlachetnymi odmianami w połączeniu z drobnymi elementami dekoracyjnymi w tym samym stylu zapewniają świetny efekt końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *