Kominki z kamienia. Jaki kamień wybrać na obudowę kominka?

kominki z kamienia

Kominek wraz z płonącym w nim ogniem stanowi jedną z najlepszych dekoracji wnętrza. Aby podkreślić jego rolę i nadać mu niepowtarzalnego charakteru, warto stworzyć dla niego godną oprawę. Jaki kamień wybrać na obudowę kominka?

Modne wykończenie pomieszczenia

Kominki z kamienia kojarzą się nie tylko z solidnym wykonaniem, ale również – a może przede wszystkim – dają poczucie bezpieczeństwa. Materiał ten nie pali się, a przy tym jest solidny i odporny na działanie wysokich temperatur.

Naturalny rys, jaki zawiera każdy kamień sprawia, że nawet dwie obudowy wykonane pozornie z tego samego kamienia – będą prezentować się zupełnie odmiennie. Dzięki odporności na zarysowania i uszkodzenia, kamień będzie zapewniał doskonałą oprawę dla kominka przez wiele lat.

Rodzaje kamienia na obudowę

Odpowiednie wykończenie pomieszczenia wymaga sporo uwagi i przemyślenia. Różne kamienie dadzą rozmaity efekt końcowy w pomieszczeniu, dlatego warto zastanowić się przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Najlepsze do domowych pokoi są kamienie stosunkowo miękkie i łatwe w obróbce. Zapewniają doskonałą jakość wykończenia i pozwalają na dużą precyzję.

Marmur

Jest jednym z najpopularniejszych gatunków kamienia, nie tylko przez wzgląd na jego dość niską cenę. Dzięki szerokiej gamie odcieni, marmur sprawdzi się zarówno w ciepłych pomieszczeniach, jak i tych utrzymanych w chłodniejszej, na przykład loftowej kompozycji.

Niestety, kamień ten dość łatwo ulega zarysowaniom, dlatego może wymagać wymiany po kilku latach.

Łupek

Cieszy się rosnącą popularnością jako materiał na obudowy kominkowe. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie go we wnętrzu zarówno ze względu na jego wysoką wytrzymałość, jak i przez wzgląd na niezwykły, dekoracyjny wygląd. Pięknie odbija blask ognia z kominka, zapewniając niezwykle nastrojowe wieczory.

Niebieski agat

Wykończenia z kamieni półszlachetnych są coraz popularniejsze. Pozwalają stworzyć niezwykłe efekty, a kamienie pięknie lśnią w blasku ognia. Niezwykły, niebieski odcień w połączeniu z ciepłym, pomarańczowo-żółtym kolorem ognia pozwala na stworzenie bardzo przyjaznego, niezwykłego efektu.

Mnogość wyboru

To tylko przykładowe rodzaje kamienia, które mogą znaleźć zastosowanie w obudowach kominkowych. Ze względu na rosnącą popularność pięknych wykończeń kominkowych, gama produktów tego typu wciąż rośnie. Wiele odmian kamieni półszlachetnych i nie tylko, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie zostałyby wykorzystane przy obudowie kominka, teraz cieszą się rosnącą popularnością w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *