Jaki impregnat do granitu?

impregnat do granitu

Impregnacja kamienia jest procesem, który wpływa znacząco na ograniczenie gromadzenia się zanieczyszczeń. Dzięki takiemu działaniu kolor granitu pogłębia się, a powierzchnia nie nasiąka tłuszczami, cieczami, a zabrudzenia można usuwać znacznie łatwiej.

Czym czyścić granit?

Dobry i skuteczny impregnat do granitu tworzy odpowiednią warstwę ochronną, która zmniejsza wrażliwość materiału na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wilgoć, mróz, zmienne temperatury, promieniowanie słoneczne sprawiają, że granit traci nie tylko kolor, ale staje się bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Środki do ochrony granitu powinny spełniać odpowiednie standardy i normy. Nie mogą zawierać toksycznych związków, stąd należy wybierać produkty najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. Należy również zaznaczyć, że granit to materiał często wykorzystywany również wewnątrz budynku, np. blaty kuchenne, stąd bezpieczeństwo stosowania produktów jest niezwykle istotne.

Preparaty do konserwacji granitu

Oferowane przez nas produkty spełniają rygorystyczne normy i są bezpieczne dla zdrowia mieszkańców. W ofercie posiadamy środki, które doskonale podkreślają kolor kamienia. Szczególną popularnością cieszy się preparat, który pięknie podkreśla czerń. Kolor ten bowiem wykazuje dużą tendencję do blaknięcia. Aby kamień zachował swoje naturalne cechy i piękno, konieczna jest systematyczna impregnacja. Nasze produkty doskonale się do tego nadają. Można z powodzeniem stosować je tak często, jak to tylko konieczne. Nie naruszają struktury kamienia  i nie powodują jego deformacji. Systematyczne stosowanie impregnatów znacząco ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń i ułatwia czyszczenie powierzchni. Podczas impregnacji tworzy się paroprzepuszczalna powłoka. Dzięki temu wewnątrz nie rozwijają się grzyby i bakterie. Nasze preparaty ograniczają również tworzenie się rys i ubytków, co wpływa z kolei na estetykę kamienia. Produkty, które posiadamy w swoim asortymencie są bardzo wydajne i z powodzeniem można stosować je na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Jak stosować impregnat?

Powierzchnia poddawana impregnacji musi być dokładnie oczyszczona. Należy zawsze stosować się do zaleceń producenta, gdyż daje to gwarancję skutecznego działania preparatu. Najczęściej impregnat nanosi się szmatką lub wałkiem tak, by pokrył dokładnie całą powierzchnię. Po 20 – 30 minutach należy powierzchnię wypolerować suchą i czystą szmatką. Należy jednak dodać, że impregnat nie powinien wyschnąć całkowicie, gdyż znacząco utrudnia to polerowanie powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *