Jaki wybrać impregnat do marmuru?

Jaki impregnat do marmuru

Wykorzystywanie naturalnego kamienia do wykończenia wnętrz nie traci na popularności. Rozwiązanie te stosujemy już nie tylko w kuchni w postaci blatów kuchennych, ale również do wykończenia tarasu, pomieszczeń i łazienek. Chociaż jest to materiał pochodzenia naturalnego, to nie jest on bezpieczny od korozji biologicznej, która powstaje w wyniku działania wilgoci. Dodatkowo cechą charakterystyczną kamienia jest jego chropowata struktura, która zbiera w sobie kurz i niestety chłonie brud. Dlatego tak jak w przypadku powierzchni drewnianych, kamień również trzeba impregnować, aby jak najdłużej cieszył nas swoim wyglądem. 

Jaki impregnat do marmuru?

Marmur wybieramy coraz częściej. Zachwyca nas jego wykorzystanie w aranżacji wnętrz, ponieważ dodaje im delikatności, jednak nie odbiera charakteru. Zakup impregnatu do marmuru nie jest prostą sprawą. W sklepach znaleźć możemy wiele różnych preparatów do impregnacji jednak to, czy rzeczywiście powinniśmy ich używać, zależy od kilku ważnych czynników. 

Najważniejsze jest to, gdzie kamień został zastosowany. Najbardziej narażone na działanie czynników niekorzystnych, a co za tym idzie powierzchnie, które powinny być impregnowane to miejsca, gdzie występuje duża wilgotność. Ważne są również wszystkie te miejsca, gdzie kamień narażony będzie na szybkie zabrudzenia. Są to więc hole, przedpokoje, kuchnie, łazienki oraz miejsca na zewnątrz takie jak tarasy i ogrody. Innym ważnym kryterium jest rodzaj wykończenia, jakie wybraliśmy. Kamienie wykończone na gładko są najbardziej odporne na brud w przeciwieństwie do powierzchni chropowatych. Pamiętajmy również, że jeśli nasz marmur stosowany jest na podłogach, a jego wykończenie jest gładkie, warto wtedy zadbać o to, aby był on zabezpieczony impregnatem antypoślizgowym. 

Najbezpieczniej będzie jeśli przed zakupem impregnatu skonsultujemy fakt ze sprzedawcą lub wykonawcą. Najczęściej poleci nam on środek sprawdzony, taki który jest przeznaczony do konkretnego rodzaju kamienia, który posiadamy. Kupując samemu, zapewne spotkamy się z impregnatami, które są przeznaczone do różnych materiałów. Jednak zawsze przed ich użyciem musimy bardzo dokładnie upewnić się, czy są one odpowiednie do stosowania na naszej powierzchni. Jeśli mimo zdobycia wszystkich informacji dalej obawiamy się, czy środek, który zakupiliśmy, jest odpowiedni, najlepiej go przetestować. W tym wypadku wybierzmy kawałek kamienia w mało widocznym miejscu i zastosujmy na niego impregnat. 

Jakie preparaty wybrać? 

W zależności, od jakiego tego impregnatu poszukujemy, godne polecenia środki to: 

  1. BLOCKER FLEKK

Jest to impregnat, który zabezpiecza marmur przed plamami. Zdecydowanie ułatwia jego pielęgnację. Może być stosowany zarówno do kamienia polerowanego, jak i szorstkiego. Co ważne z powodzeniem zastosujemy go również do betonu. 

  1. BETAWAX impregnat

Jest to środek przeznaczony do impregnowania marmuru, który poprawia jego wygląd. Co ważne eliminuje mikropęknięcia i zarysowania. Ożywia kolor i uwydatnia jego strukturę. Polepsza odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *