Konglomerat kwarcowy

quartz

Konglomerat kwarcowy jest produkowany przy użyciu kamienia naturalnego tj. Piasku kwarcowego. Ten rodzaj kamienia wyprodukowany przez człowieka składa się w około 90% piasku kwarcowego a reszta to żywice poliestrowe i pigmenty. Do niedawna trudno było zaprojektować kamień, aby pasował do naturalnego piękna natury a przy tym uzyskać jednolitość materiału. Jednak dzięki znacznym postępom w produkcji konglomeratu oferuje się teraz właściwości kamienia naturalnego w różnych barwach. Może być nawet wykonany tak, aby przypominał do złudzenia naturalne materiały takie, jak granit i marmur.

Jak powstają konglomeraty kwarcowe?

Odpowiedź na pytanie zależy w dużej mierze od producenta i jego możliwości technologicznych. Konglomerat powstaje przez połączenie do 93% dokładnie sprawdzonych minerałów kwarcowych z pigmentami i żywicami poliestrowymi. Tę mieszaninę wlewa się do formy, prasuje, utwardza, następnie poleruje. Każda płyta jest indywidualnie sprawdzana pod kątem jakości przed wprowadzeniem do do sprzedaży. Dzięki najnowocześniejszemu procesowi produkcji konglomeratu kwarcowego powstaje materiał, który jest trwalszy i przez wielu ludzi uznawany za piękniejszy niż naturalny kwarcyt. Jednak każdy ma inny gust i sam musi ocenić.

Gdzie stosujemy konglomerat kwarcowy?

Materiał ten z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie na blatach kuchennych i łazienkowych , posadzkach, schodach, parapetach oraz wszędzie tam, gdzie liczy nietrwały, wygląd oraz brak podatności na użytkowanie. Ale pamiętać jednak trzeba, że możliwe jest wykorzystanie go tylko wewnątrz budynków, ponieważ materiał ten nie nadaje się na zewnątrz. Nie jest odporny na słońce, kwaśne deszcze oraz mróz.

Jak czyścić konglomerat kwarcowy?

Konglomerat kwarcowy nie wymaga specjalnego traktowania. Wystarczy czysta woda lub preparat dedykowany do tego materiału. Jak każdy materiał zużywa się i po dłuższym czasie użytkowania, również i na nim będą widoczne ślady po paru latach użytkowania.

Jakie są wymiary płyt z konglomeratu?

Proces produkcyjny składa się z płyt o wymiarach 306,5 × 145 cm o powierzchni użytkowej 4,39 m². Występują też wymiary Jumbo 155 × 320 cm. Z tego podstawowego wymiaru można przygotować inne produkty. Wymiary formatów płytek posadzkowych na przykład 30 × 30, 30 × 60, 60 × 60 cm. Produkty mogą być wytwarzane w standardowych grubościach 10,12 mm.

Jakie występuje wykończenie powierzchni konglomeratów?

Połysk (Polish) – Powierzchnia z połyskiem należy do najatrakcyjniejszych dzięki najwyższemu poziomowi połysku ze wszystkich oferowanych wersji. Zwłaszcza w połączeniu ze sztucznym oświetleniem wspaniale rozjaśnia wnętrze, a jej pielęgnacja jest bardzo łatwa. Nie jest konieczna impregnacja powierzchni w takim stopniu jak przy kamieniu naturalnym, lecz jest zalecana ze względu na łatwość utrzymania czystości podczas użytkowania.

Mat (Matt) – Matowa powierzchnia to nowoczesne rozwiązanie z charakterystycznym niewielkim połyskiem. W dotyku jest ciepła „skórzana” i będzie doskonałym uzupełnieniem rodzinnych wnętrz przypominając efekt antico.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *