Schody

schody

Płyty schodowe wykonane z naturalnego kamienia do doskonały wybór dla prywatnych domów, firm i wszelkich instytucji. Zastosowanie kamienia pozwala osiągnąć nowoczesny, elegancki i ekskluzywny wygląd. Schody wykonane z kamienia to także gwarancja najwyższej jakości – kamień odporny jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak kruszenie, pękanie czy nawet zarysowywanie powierzchni.

Schody z kamienia

Schody z kamienia są niemal niezniszczalne – przetrwają stulecia. Wszelkie znaki czasu, takie jak zmatowienia czy drobne rysy, można łatwo usunąć za pomocą delikatnego polerowania powierzchni. Schody będą więc zawsze wyglądać idealnie.

Kamień naturalny nadaje się zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wybierając surowiec trzeba wziąć pod uwagę czynniki, na jakie będą narażone – wilgoć, zmiany temperatur, mróz, zanieczyszczenia, oddziaływania mechaniczne itd. Idealnym kamieniem na schody zewnętrzne jest granit. Odporność tego materiału jest bardzo duża, a utrzymanie go w dobrym stanie jest łatwe. W charakterze schodów zewnętrznych dobrze sprawdza się także marmur, łupek i twarde wapienie. Zamawiając kamienne schody zewnętrzne warto pamiętać też o jego powierzchni. Chropowata faktura zapewni użytkownikom bezpieczeństwo, obniżając ryzyko poślizgnięcia się.

Schody wewnętrzne

Do wykonania schodów wewnętrznych nada się każdy naturalny kamień – marmur, granit, aglomarmur, konglomerat kwarcowy i inne. Do wykończenia wnętrz można użyć płyt mniejszej grubości niż na zewnątrz. Warto także zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, instalując paski antypoślizgowe lub decydując się na nadanie kamieniowi faktury.

W ofercie firm kamieniarskich są różne wyroby z kamienia – idealne do kuchni i łazienki blaty granitowe, parapety wewnętrzne i zewnętrzne czy posadzki. Także kamienne kominki, które idealnie podkreślą charakter wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *